Het forum is gemigreerd

Let op: in juni 2026 hebben wij het forum gemigreerd naar nieuwe software.
Heeft u al een account? Klik dan eerst op "Wachtwoord vergeten" om een nieuw wachtwoord aan te vragen. Daarna kunt u weer inloggen.

Leendert Lodder: Ultieme wraak (debuut)

Lees meer
12 jaren 6 maanden geleden #55987 door marjo
Leendert Lodder: Ultieme wraak (debuut) werd gestart door marjo
Politieroman met een missie.

Lees meer: www.thrillers-leestafel.info/leendert-lodder

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
12 jaren 6 maanden geleden #55992 door dettie
Beantwoord door dettie in topic Re: Leendert Lodder: Ultieme wraak (debuut)

Eerder schreef hij ‘Als Tie Maar Niet Wordt Als Zijn Vader’, dus waarom dit boek toch op de Academica Literatuurlijst is gekomen? (waar immers autobiografische boeken ook een plaats krijgen)


'Als tie maar niet wordt als zijn vader' is een non-fictieboek en non-fictieboeken worden, net als kinderboeken, niet meegeteld als er een eerste roman geschreven wordt.

Ik denk ook dat de autobiografie uiteindelijk niet geaccepteerd wordt als nominatie voor de prijs. Hoe jammer dat ook is.

Het zijn de uitgevers die de boeken insturen voor de prijs. Al die boeken worden op de inzendingenlijst geplaatst van de Academica literatuurprijs en naderhand wordt gekeken of ze wel terecht op die lijst staan. Als blijkt dat ze abusievelijk zijn ingezonden wordt dat aangegeven met een cijfer achter het boek

1 = Geen debuut

2 = Kinder/jeugdboek

3 = Non-fictie

4 = Deed eerder al mee met de DebutantenPrijs

5 = Biografie

6 = Graphic Novel

Dettie

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
12 jaren 6 maanden geleden #55993 door Annemarie
Beantwoord door Annemarie in topic Re: Leendert Lodder: Ultieme wraak (debuut)
Vind je deze vorm de meest geschikte om de genoemde kwestie aan de kaak te stellen?

<t></t>

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
12 jaren 6 maanden geleden #55998 door dettie
Beantwoord door dettie in topic Re: Leendert Lodder: Ultieme wraak (debuut)
Ja dat vroeg ik me ook af, komt het dan daar waar Lodder het hebben wil?

Gaan mensen dan niet juist het recht in eigen hand nemen? of wordt heel duidelijk gemaakt dat dit niet de goede weg is?

dettie

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
12 jaren 6 maanden geleden #56002 door marjo
Beantwoord door marjo in topic Re: Leendert Lodder: Ultieme wraak (debuut)
'Dit is een waargebeurd verhaal van een man en vader met bindingsangst. Elke keer als er een vrouw in zijn leven is slaat de onrust weer toe.Niemand blijkt veilig voor deze hedonist, zelfs niet tijdens het huwelijk. Tot hij iemand tegen het lijf loopt die zijn wereld ondersteboven gooit. Er volgt een dramatische beslissing. Ontwrichting van het gezin is... '

Waargebeurd verhaal. Ik vind de scheidingslijn erg dun, maar dat is vaker zo. Ik kan niet echt achterhalen of dat eerste boek een echt opgetekend verhaal is, dan wel ook geromantiseerd, net als deze aanklacht tegen het systeem.

Ik weet wel dat er vaker boeken op de lijst komen waar wij, of anderen, twijfels over hebben. Nou, die had ik hier over.

Of het een goede manier is? Je bereikt de gewone man beter..en dat zijn de kiezers.

Dit boek gaat juist over mensen die het recht in eigen hand nemen, ('angels of revenge') en nee, dat is niet de juiste manier.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
12 jaren 6 maanden geleden #56004 door dettie
Beantwoord door dettie in topic Re: Leendert Lodder: Ultieme wraak (debuut)

Er staan verklarende voetnoten in, en in een epiloog legt Leendert Lodder, zelf hoofdinspecteur van politie, uit waarom hij dit boek geschreven heeft.

En waarom heeft hij het geschreven?

Ben je niet bang dat het juist de mensen extra triggert om bijvoorbeeld op Wilders te gaan stemmen?

Omdat ze het nu diep in hun hart eens zijn met dat recht in eigen hand nemen. Zelfs een politieman schrijft erover!

Jij merkt ook al op dat mogelijk de reactie kan zijn: wordt het geen tijd om onze rechtswetgeving eens grondig te herzien?

Denk je dat mensen door dit boek beseffen dat 'gewone' partijen ook die herziening kunnen doorvoeren? Denk je dat het boek echt duidelijk maakt dat het zelf ingrijpen geen goede oplossing is? Ook al is dat het onderwerp van het boek.

Dettie

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Tijd voor maken pagina: 0.528 seconden