Hm, viel wel mee..ik kon het nog wel wegleggen. Het is een aardig boek, met verrrassende wendingen. En dat terwijl ik aan het begin dacht: dit heb ik allemaal al ooit gelezen..
Duizend leugens
Laura Wilson
Sheila is veroordeeld omdat ze haar vader heeft vermoord. Het boek begint met een stuk uit haar dagboek dat ze op de vragen "heb je je vader vermoord?" En "Heb je dat alleen gedaan?" ja heeft geantwoord omdat 'ze dat zo afgesproken hadden'.
De lezer weet dus al dat er meer achter steekt, al is Sheila's verhaal al erg genoeg: ze is vanaf haar 12e incestslachtoffer geweest van haar vader, en heeft samen met zus Mo haar moeder moeten ondersteunen als die mishandeld werd. Zou ze vallen dan zou vader nog harder gaan schoppen.. Sheila is er vanwege deze achtergrond vanaf gekomen met een veroordeling wegens doodslag.
De hoofdpersoon van het boek is evenwel niet Sheila, maar Amy. Die ontdekt nadat ze haar moeder heeft begraven, tussen diens spullen een dagboek, (van Mo, zus van Sheila) en een adres van Iris. Deze Iris, nu wonend in een tehuis, is de tante van Amy's moeder, en de mishandelde moeder van Mo en Sheila. Amy is geïntrigeerd: ze kende het verhaal van de moord en incest wel, maar wist niet dat het familie was. Ze zoekt Iris op, en als ze daar niets wijzer van wordt, Sheila.
Die is van slag omdat in het bos vlakbij een geraamte is gevonden..en zij weet als enige wie het is en hoe het daar komt.
Alsof dit allemaal nog niet erg genoeg en niet genoeg stof biedt voor een spannend verhaal, heeft de schrijfster ook Amy een traumatische achtergrond gegeven. En nog is het niet genoeg: Amy ontmoet een man die haar vriend wordt, en ja hoor, ook hij is getraumatiseerd.
Beetje veel allemaal. Maar ik geef toe: het verhaal van Sheila boeit genoeg om het boek snel uit te willen lezen.
Marjo[/b]