Het forum is gemigreerd

Let op: in juni 2026 hebben wij het forum gemigreerd naar nieuwe software.
Heeft u al een account? Klik dan eerst op "Wachtwoord vergeten" om een nieuw wachtwoord aan te vragen. Daarna kunt u weer inloggen.

Welk boek gaan we samen lezen in juni/juli

Lees meer
14 jaren 1 maand geleden #45360 door Anyrock
Welk boek gaan we samen lezen in juni/juli werd gestart door Anyrock
Laat ik nou helemaal niets te nomineren hebben....nog eens in de kast duiken dus

<t></t>

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
14 jaren 1 maand geleden #45362 door dettie
Beantwoord door dettie in topic Re: Welk boek gaan we samen lezen in juni/juli
Nou als we weer zo'n mooi boek krijgen als Het grote zwijgen van Erik Menkveld of De kunst van het veldspel van Chad Harbach dan ga ik er voor.

Heerlijke boeken waren dat.

Dettie

die ook gaat broeden op nominaties

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
14 jaren 1 maand geleden #45465 door Anyrock
Beantwoord door Anyrock in topic Dat schiet op zo....
:D

Ik heb twee nominaties:

Anke Scheeren - De mooiste dagen zijn het ergst, 158 pagina's.

'Lena Fernhout is vierentwintig, filosofiestudente en niemands geluk'. In deze debuutroman reist Lena met broer Sasja naar hun stervende moeder in Toulouse. Op de terugweg ziet Lena badeendjes uit de lucht vallen. Een vreemde gebeurtenis, die de oceanograaf Ebbesmeyer, autoriteit in het zeestromingenonderzoek, vast kan verklaren. Zo volgde hij de dobberroutes van duizenden badeendjes uit een gekapseisde zeecontainer. Op zekere dag belanden er brieven bij Lena en Sasja. Verdrietige brieven van de moeder aan hun vader: 'Sinds je vertrek dwarrelen wij als losse deeltjes doelloos door het huis.' Er is een brief van de vader die Lena kort voor zijn dood zijn afwezigheid verklaart. Dat neemt niet weg dat Sasja concludeert: 'wij zijn het residu van iets wat niet meer functioneel is, wij zijn de appendix.' Een paar dingen komen uiteindelijk samen, ongeacht de omwegen in het bestaan. Want Lena creeert haar eigen mysterie, helemaal verklaarbaar voor wie Lena begrijpt. Mooie debuutroman, fijn van toon, zorgvuldig gecomponeerd. De schrijfster (1982) won in 2005 de Hollands Maandblad Schrijversbeurs voor proza. Normale druk.

Mmmm. Dit is een debuut, dat hebben jullie vast al gelezen. En die badeendjes heb ik al eerder gezien.....

Sarah Stone - Rode aarde, 319 pagina's.

Een Amerikaanse die een hartstochtelijke verhouding heeft met een vooraanstaand lid van de Tutsi-stam, komt in de problemen als in Burundi de burgeroorlog uitbreekt. Daarnaast wordt ze geconfronteerd met haar familie in Amerika als haar moeder terminaal kankerpatient blijkt. Eigenlijk bestaat het verhaal uit drie delen: de gepassioneerde verhouding, de situatie in Burundi en het familieleven in de Verenigde Staten. Alle drie de verhaallijnen confronteren de hoofdrolspeelster met zichzelf. Prachtig genuanceerd geschreven debuutroman over de dilemma's in het leven. Sarah Stone heeft zelf in Burundi gewoond, waar ze verbonden was aan het Jane Goodall Institute. Het boek is een aanrader voor ieder die houdt van een romantisch verhaal. geinteresseerd is in andere culturen of graag psychologische romans leest. Paperback; kleine druk.

<t></t>

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
14 jaren 1 maand geleden #45472 door marjo
Beantwoord door marjo in topic Re: Welk boek gaan we samen lezen in juni/juli
Ondanks de badeendjes is 'De mooiste dagen zijn het ergst' een heel mooi boek!

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
14 jaren 1 maand geleden #45477 door berdine
Beantwoord door berdine in topic Re: Welk boek gaan we samen lezen in juni/juli
Helemaal mee eens.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
14 jaren 1 maand geleden #45482 door Anyrock
Beantwoord door Anyrock in topic Re: Welk boek gaan we samen lezen in juni/juli
Ik heb nix tegen badeendjes hoor! Maar in welk boek kwam ik ze nou toch tegen? Ook een heel legioen, ook in verband met in kaart brengen van zeestromen....doen jullie nog eens een suggestie?

<t></t>

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Tijd voor maken pagina: 0.482 seconden