Het forum is gemigreerd

Let op: in juni 2026 hebben wij het forum gemigreerd naar nieuwe software.
Heeft u al een account? Klik dan eerst op "Wachtwoord vergeten" om een nieuw wachtwoord aan te vragen. Daarna kunt u weer inloggen.

Rolf Lappert - Naar huis zwemmen (samenleesboek juni/juli 2011)

Lees meer
15 jaren 3 maanden geleden #37790 door I.Gerritsen
Naar huis zwemmen’ gaat over Wilbur, wiens geringe lichaamslengte en waterfobie nog zijn minste problemen zijn. Bij zijn geboorte overlijdt zijn moeder en neemt zijn vader de benen, zodat hij in een weeshuis terecht komt. Als peuter komt hij bij z’n opa en oma op het platteland van Ierland terecht, waar hij al jong moet aanzien hoe de één langzaam gek wordt en de ander overlijdt. Hij wordt gepest en buitengesloten op school en z’n enige vriend verdwijnt achter de tralies nadat hij diens vader heeft neergeschoten. Uiteindelijk komt het zo ver dat Wilbur zelf ook de jeugdgevangenis in moet. (Nee, misbruikt wordt hij daar niet. En dat is eigenlijk weer een geluk te noemen in het Ierland van de jaren ’90.)

Waarom fladdert de één door het leven zonder al te veel obstakels tegen te komen, en wordt de ander keer op keer neergebeukt door harde klappen van het lot, zonder daar ook maar enige invloed op te hebben? Rolf Lappert snijdt in ‘Naar huis zwemmen’ dit realistische thema aan. Het rare is echter dat de grote hoeveelheid narigheid in dit boek het leesplezier niet in de weg zit. De toon is vaak luchtig, en bij de eerste bladzijden wil je al weten hoe het af gaat lopen met Wilbur, die zijn troost voornamelijk in Bruce Willis-films zoekt. Vooral de vraag of Wilbur zijn vader ooit zal ontmoeten, houdt je aan de pagina’s gekluisterd. Een groot aantal zijwegen wordt bewandeld, maar uiteindelijk weet de schrijver op een verrassende manier alle verhaallijnen aan elkaar te knopen. Knap ook is de op de filmografie van Bruce Willis gebaseerde hoofdstukkenstructuur van het boek. ‘Naar huis zwemmen’ is een aanrader voor iedereen die van een lekker dik boek met een goed verhaal houdt. Daarnaast mogen Bruce Willis- en Ierlandfans dit boek natuurlijk al helemaal niet missen.

<t></t>
Laatst bewerkt doorI.Gerritsen.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
15 jaren 3 maanden geleden #37793 door WilV
Beantwoord door WilV in topic Re: bericht
Ik twijfelde over aanschaf van dit boek, maar het is dus een aanrader?

Groeten Willeke

(Geen fan van Bruce Willis, wel van Ierland)
Laatst bewerkt doorWilV.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
15 jaren 3 maanden geleden #37824 door Joanazinha
Beantwoord door Joanazinha in topic Re: bericht
Ik heb het boek kortgeleden gekocht; het staat te wachten op de vakantie!
Laatst bewerkt doorJoanazinha.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
15 jaren 1 maand geleden #38868 door Annemarie
Beantwoord door Annemarie in topic Re: bericht
Zojuist heb ik het boek dichtgeslagen. Uit helaas. Wat een mooi verhaal.

<t></t>
Laatst bewerkt doorAnnemarie.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
15 jaren 1 maand geleden #38869 door dettie
Beantwoord door dettie in topic Re: bericht
Je mag altijd een recensie schrijven! Daar ben ik gek op!!! :mrgreen:

(Maar niets moet hè, 't mag :mrgreen: )

Dettie
Laatst bewerkt doordettie.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
15 jaren 4 weken geleden #38878 door dettie
Beantwoord door dettie in topic Re: bericht
En het verslag van Annemarie staat op de site!

zie www.leestafel.info/rolf-lappert

-
Laatst bewerkt doordettie.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Tijd voor maken pagina: 0.533 seconden