Het forum is gemigreerd

Let op: in juni 2026 hebben wij het forum gemigreerd naar nieuwe software.
Heeft u al een account? Klik dan eerst op "Wachtwoord vergeten" om een nieuw wachtwoord aan te vragen. Daarna kunt u weer inloggen.

Inktaap 2014

Lees meer
12 jaren 9 maanden geleden #54493 door marjo
Inktaap 2014 werd gestart door marjo
De Inktaap is dé literaire jongerenprijs van het Nederlandse taalgebied, waarbij leerlingen in het hele Nederlandse taalgebied worden geconfronteerd met de keuze van de jury’s van de AKO Literatuurprijs, de Gouden Boekenuil en de Libris Literatuur Prijs. Dit jaar komt daar voor de eerste keer een nominatie uit het Caribische gedeelte van het Nederlandse taalgebied bij. Om de culturele uitwisseling met Suriname en Curaçao te versterken is deze vierde titel aan het rijtje toegevoegd.

De complete shortlist bestaat dus uit:

Pier en oceaan van Oek de Jong (winnaar Gouden Boekenuil 2013)

De laatste parade van Ruth San A Jong (Caribische nominatie)

Post Mortem van Peter Terrin (AKO Literatuurprijs 2012)

Dit zijn de namen van Tommy Wieringa (Libris Literatuur Prijs 2013)

Elk jaar doen honderdvijftig scholen uit de vier landen aan dit project mee. Leerlingen in de leeftijd van 15 tot 18 jaar vormen plaatselijke jury’s. Ze lezen de boeken in schoolverband onder begeleiding van een docent, gaan er met elkaar over in debat en kiezen hun winnaar. In een juryrapport beargumenteren zij wie volgens hen De Inktaap verdient.

Slotdag

Op 10 maart 2014 wordt tijdens een feestelijke slotdag het project afgesloten. Ongeveer duizend jongeren zijn daarbij aanwezig

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Tijd voor maken pagina: 0.438 seconden