Het forum is gemigreerd

Let op: in juni 2026 hebben wij het forum gemigreerd naar nieuwe software.
Heeft u al een account? Klik dan eerst op "Wachtwoord vergeten" om een nieuw wachtwoord aan te vragen. Daarna kunt u weer inloggen.

Anders Rosland&Börge Hellström-Vadervraak

Lees meer
20 jaren 6 maanden geleden #5598 door bianca
Ik vind dit een indrukwekkend boek. Wel een boek waar je een dubbel gevoel aan over houd. Ik vond in het begin dat er te gedetailleerd geschreven werd over pedofilie. En dan vermoord de vader de moordenaar van zijn dochtertje. Moord is nooit goed te praten en mag niet, maar in dit geval begrijp ik het wel, al keur ik het wel af. Dit is een boek wat je niet gauw vergeet.

Fredrik Steffansson brengt net als iedere dag zijn dochtertje naar de crèche. Daar groet hij een man op een bankje voor de deur. Even later ziet hij op de tv, dat de man die hij gegroet heeft voor de crèche een ontsnapte pedofiel is. Wanneer hij bij de crèche aankomt, wordt zijn dochtertje vermist. En niet veel later vermoord aangetroffen. Hij besluit de moordenaar zelf te vermoorden. Bij het publiek is hij een held, maar de officier van justitie wil de zwaarste straf voor hem.

Net als alle Scandinavische boeken worden ook in dit boek de personages zeer goed uitgewerkt en leef je met ze mee.

Mijn website over bookcrossing

www.bi-sa.nl/
Laatst bewerkt doorbianca.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
20 jaren 6 maanden geleden #5600 door tiba
Beantwoord door tiba in topic Re: bericht
Wel een "zwaar onderwerp", Bianca.

Maak je je dan niet ontzettend boos op de dader?

Groetjes. Tiba.
Laatst bewerkt doortiba.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
20 jaren 6 maanden geleden #5601 door bianca
Beantwoord door bianca in topic Re: bericht
Is het niet het makkelijkste boek om te lezen, maar het is wel erg indrukwekkend.

Mijn website over bookcrossing

www.bi-sa.nl/
Laatst bewerkt doorbianca.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
20 jaren 6 maanden geleden #5604 door dettie
Beantwoord door dettie in topic Re: bericht
Er is ooit een vrouw geweest die tijdens een rechtszaak de moordenaar van haar dochtertje die ook door hem misbruikt was gedood heeft.

Er is een enorme discussie over ontstaan omdat iedereen zo goed kon begrijpen dat die vrouw dat gedaan had, maar toch... ze heeft iemand vermoord. Dit verhaal doet mij daar weer aan denken.

Ik geloof (weet niet zeker) dat die vrouw wel een korte gevangenisstraf heeft gekregen omdat je zoiets nu eenmaal niet ongestraft kan laten gebeuren. Maar als zij bijv. 20 jaar of langer had gekregen dan was iedereen in opstand gekomen.

Persoonlijk vind ik het ALTIJD walgelijk als volwassenen een kind misbruiken.

Ik vind dat als je dit in een boek verwerkt je wel heel goed moet weten wát je schrijft, het is zo'n vreselijk onderwerp.

Lees je in het boek ook over die man, zijn gedachtegang, die dat kind vermoord heeft of gaat het verhaal helemaal van die vader uit?

Bernadet
Laatst bewerkt doordettie.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
20 jaren 6 maanden geleden #5633 door bianca
Beantwoord door bianca in topic Re: bericht
Nee, je leest niet vanuit het oogpunt van de kindermoordenaar. Ik had er ook een dubbel gevoel over, omdat moord niet mag en dat keur ik af, maar soms is het te begrijpen.

Mijn website over bookcrossing

www.bi-sa.nl/
Laatst bewerkt doorbianca.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Tijd voor maken pagina: 0.538 seconden