De honden die we zijn
Alex Boogers en Leon Verdonschot
Op de omslag: ‘Waar hebben we het over als we het over onze trouwe vriend hebben.’
Alex Boogers en Leon Verdonschot zijn bevriend met elkaar en delen bovendien een diepe liefde voor honden. Voor honden in het algemeen, maar natuurlijk speciaal voor die honden die hun leven delen/deelden.
Het begon ooit met appjes en sms’jes, met gesprekken en mails, en met het delen van filmpjes, alles over honden. Het werd uiteindelijk dit boek, waarin ze lief en leed delen, met betrekking tot hun honden.
Er zijn vele citaten, en verwijzingen, naar populaire cultuur, naar films en literatuur.
Over verschillende rassen – al hebben ze allebei specifiek iets met de boxer en de Amerikaanse stafford (door velen gezien als een pitbull, wat hij echt niet is).
Hoe gaan ze met hun dieren om? Wat betekenen de honden voor hen?
‘De honden die we zijn’. De schrijvers stellen: een hond is betrouwbaar, is gewoon wie hij (of zij) is: Hond. Het wezen van de hond blijft hetzelfde.
‘Het enige gebrek is zijn beperkte levensduur, en daar kan hij zelf weinig aan doen. We overleven in nagenoeg alle gevallen onze hond. Hij is een metgezel die ons ook weer in de steek laat.’
Maar een mens daarentegen, als hond kan je eigenlijk niet van die mens op aan.
Misschien zouden ze zeggen:
‘Wij zijn altijd de honden die we zijn.’
Een boek vol anekdotes, over: de hond. Overdenkingen, soms zelfs filosofisch, soms grappig of ontroerend ook, maar het kan best zijn dat iemand die niet veel met honden heeft, dat niet zo ervaart. Met andere woorden: het is echt een boek voor hondenliefhebbers.
De opzet: om en om door Leon of Alex geschreven, heeft als gevolg dat je het boek mondjesmaat kunt lezen en dat is best prettig. Niet iedereen houdt van een overdosis hond, al zijn de teksten op zich zeer leesbaar.
Alex Boogers (1970, Vlaardingen) debuteerde in 1999 onder het pseudoniem M.L. Lee met 'Het boek Estee'. Vervolgens schreef hij de veelgeprezen romans 'Het waanzinnige van sneeuw', 'Lijn 56', 'Het sterkste meisje van de wereld' en 'De tijger en de kolibrie'.
Leon Verdonschot (1953, Geleen) is journalist, presentator, schrijver, radiomaker, regisseur en columnist. Hij schrijft onder meer voor de bladen Nieuwe Revu en De Groene Amsterdammer.
ISBN 9789048875856 | Paperback | 256 pagina's | Uitgeverij Hollands Diep | oktober 2024
© Marjo, 7 november 2025
Lees de reacties op het forum en/of reageer, klik HIER