In de hoekIn de hoek
Pieter van den Heuvel


KWAAK!

Wat ben jij aan het doen?
Ik sta in deze hoek.
Waarom sta je in deze hoek?
Ze zeggen dat ik iets stouts heb gedaan.
o... oké


Dat kunnen ze natuurlijk wel zeggen, maar is dat ook zo? Jasper zit wel onder de spaghetti en de muur en de vloer ook... maar was hij stout?
De hond vindt van zichzelf dat hij ook stout was, dus komt bij Jasper staan, wel zo leuk. En ezel weet ook dat hij wel eens wat stouts heeft gedaan dus mag hij zich aansluiten hij de andere twee. En daar is de stoute slang en eland, die per ongeluk iets stouts heeft gedaan, dus eland mag er eveneens bij. Het wordt gewoon druk in de hoek! 
De meeuwen vinden het wel gezellig en willen er ook bij, maar zij waren niet stout dus worden geweigerd. Daar weten ze wel wat op! 

Het verhaal wordt steeds hilarischer en de hoek steeds drukker. De meest bijzondere dieren komen erbij staan. En dan is eland ineens weg... Hoe kan dat nou, mocht hij de hoek verlaten? Hij zei Sorry, zegt een van de dieren... Wat dan volgt is heel grappig, en het eind is helemaal verrassend. 
Maar dat mag je zelf lezen.

Natuurlijk is de hele opbouw van dit prentenboek al geweldig maar de afbeeldingen zijn mogelijk nog beter. Je ziet precies wat de dieren hebben uitgespookt maar dat wordt niet in de tekst gemeld. Vooral de eland met de hele waslijn vol kleren in zijn gewei is zo leuk om te zien. Maar ook de list van de meeuwen om ook in de hoek te mogen is om te schaterlachen. 

Kortom een heerlijk boek dat zowel door de voorlezer als de kinderen heel erg gewaardeerd zal worden.

ISBN 9789025781033 | Hardcover | 40 pagina's | Gottmer | 21 mei 2025
Afmeting 25,2 x 26,6 cm | Leeftijd 3+

© Dettie, 8 juli 2025

Lees de reacties op het forum en/of reageer, klik HIER