Het forum is gemigreerd

Let op: in juni 2026 hebben wij het forum gemigreerd naar nieuwe software.
Heeft u al een account? Klik dan eerst op "Wachtwoord vergeten" om een nieuw wachtwoord aan te vragen. Daarna kunt u weer inloggen.

Ruud Koopmans - Het vervallen huis van de islam

Lees meer
5 jaren 9 maanden geleden #95721 door dettie
De schrijver wil met dit boek het sterk gepolariseerde debat over de Islam doorbreken. De polarisatie gaat tussen mensen die zeggen dat terrorisme en geweld niets met de Islam hebben te maken en daar tegenover mensen die stellen dat de Islam zich niet zal en kan hervormen en dat de Koran verboden zou moeten worden. Het middenstandpunt is dan dat de Islam van binnenuit zich van fundamentalisme moet bevrijden en dat dit in de eerste plaats een verantwoordelijkheid van moslims zelf is.

Lees verder www.leestafel.info/ruud-koopmans

Henk Hofman

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

2 jaren 7 maanden geleden #106876 door
Een wat merkwaardige redenering van de heer Koopman dat democratie en Islam niet samengaan, omdat diverse islamitische landen inmiddels afgegleden zijn naar autocratieën. Dat mag zo zijn, maar dat is niet specifiek voor islamitische landen. Autocratische tendensen zien we bijvoorbeeld ook in India, Hongarije en Rusland

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

2 jaren 7 maanden geleden #106878 door
Je vergeet dan nog Israël. Daar gaan ze tegenwoordig met nazi-praktijken te keer in een ziekenhuis.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

2 jaren 7 maanden geleden #106880 door
Tja, maar daar zijn eerst wel 1400 Israeliërs afgeslacht. En de terroristen verschuilen zich mogelijk in ziekenhuizen.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

2 jaren 7 maanden geleden #106881 door
Misschien, ja, maar anderzijds blijft het feit dat Israël ligt op grond dat ze eigenlijk van de Palestijnen hebben afgepakt. De Israëli's hadden in 1948 echt niet meer recht om daar te zijn dan de Palestijnen. Ik zie dan ook helemaal geen oplossing voor dat conflict.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

2 jaren 7 maanden geleden #106885 door
Ik vind het ook een lastig conflict. Twee groepen die aanspraak maken op hetzelfde stuk land, waar ze beide van verdreven zijn. En een van die groepen heeft dan ook nog elders met alle mogelijke vormen van discriminatie en vervolging te maken gehad. De pogroms zijn niet in de Tweede Wereldoorlog begonnen en niet daarna gestopt. Hoe wil je 2 getraumatiseerde groepen samen laten leven?

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Tijd voor maken pagina: 0.541 seconden