Het forum is gemigreerd

Let op: in juni 2026 hebben wij het forum gemigreerd naar nieuwe software.
Heeft u al een account? Klik dan eerst op "Wachtwoord vergeten" om een nieuw wachtwoord aan te vragen. Daarna kunt u weer inloggen.

Nanda Roep - Van Familie moet je het hebben en kan je..

Lees meer
11 jaren 5 maanden geleden #64825 door dettie
hele titel: Van Familie moet je het hebben en kan je het krijgen ook!



Bianca is moe van het strijden en aanpassen en proberen, proberen, proberen. Er zal toch niets veranderen ook al doet ze precies wat haar ouders willen dan nog is het niet goed genoeg. Ze heeft een besluit genomen, haar familie beïnvloedt haar leven teveel.

lees verder www.leestafel.info/nanda-roep

Dettie

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
11 jaren 5 maanden geleden #64831 door Annemarie
Heeft het boek autobiografische elementen? Dat het verhaal in briefvorm aan de dochter gedaan wordt, vind ik ook jammer. Sommige dingen moet je als ouders niet met kinderen bespreken.

<t></t>

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
11 jaren 5 maanden geleden #64834 door Willeke
Dat weet ik niet. De briefvorm geeft in zekere zin misschien juist aan dat het te moeilijk is om te bespreken. Schrijven is ook een manier om een zekere afstand te scheppen. Het is misschien niet de bedoeling dat de dochter de brieven onmiddellijk leest. Misschien is het een soort nalatenschap, zodat de dochter later misschien kan begrijpen, waarom de moeder gehandeld heeft, zoals ze gedaan heeft.

Ik heb het boek niet gelezen, maar zo zou ik het me voor kunnen stellen. Ik had graag brieven van m'n moeder gehad over mijn verleden. Zelf heb ik ook wel geschreven om m'n ouders iets duidelijk te maken, omdat het te moeilijk was om direct te bespreken.

<t></t>

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
11 jaren 5 maanden geleden #64840 door dettie
Het is een roman, maar er zitten inderdaad autobiografische elementen in. Ik las ergens dat Nanda Roep na 30 jaar gebroken heeft met haar familie, maar het verhaal zelf is verzonnen, de briefvorm is dus ook niet echt.

Ik vond de briefvorm ook niet overtuigend zoals in de recensie ook te lezen is. Het is geen verhaal van een moeder naar haar dochter maar een verhaal van een vrouw die vertelt hoe haar leven geweest is.



Sommige dingen moet je als ouders niet met kinderen bespreken.


het enige wat Bianca (de moeder) bewust niet bespreekt is de sek.suele verhouding met haar man, dat vindt ze tussen haar manen haar, dat gaat haar dochter niets aan.

Dettie

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
11 jaren 5 maanden geleden #64844 door Annemarie
Het verhaal is dan misschien verzonnen, sommige gevoelens in het boek zijn dus misschien echt. Gelukkig bespreekt ze haar sek.sleven niet met haar dochter, dat lijkt me niet al te prettig voor dochterlief. ;)

<t></t>

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
11 jaren 5 maanden geleden #64845 door dettie
Ja het zal een mix zijn Annemarie van echt en fictie. Ik denk trouwens dat elke schrijver wel iets van

zijn of haar eigen belevenissen toevoegt. In dit boek misschien wat meer maar het is wel een fictieboek.

Maar de briefvorm in dit boek overtuigt me dus niet, het is geen moeder aan dochter verhaal.

Dettie

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Tijd voor maken pagina: 0.608 seconden