Het forum is gemigreerd

Let op: in juni 2026 hebben wij het forum gemigreerd naar nieuwe software.
Heeft u al een account? Klik dan eerst op "Wachtwoord vergeten" om een nieuw wachtwoord aan te vragen. Daarna kunt u weer inloggen.

Derwent Christmas - Twee tranen (debuut)

Lees meer
18 jaren 3 weken geleden #23628 door marjo
Een psychologische roman zou ik zeggen, maar men zegt dat het een thriller is.

Lees het verslag, klik hier www.leestafel.info/derwent-christmas

Marjo
Laatst bewerkt doormarjo.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
18 jaren 3 weken geleden #23640 door dettie
Beantwoord door dettie in topic Re: bericht
8weekly noemt het een thriller-roman en zegt ook wat jij opmerkt marjo.

In het boek van Christmas draait alles om de plot die goed doordacht en slim opgezet is. Maar het verhaal steunt te veel op die plot, terwijl de details wat zijn verwaarloosd. Gevolg is dat de gevangenis net zo goed in Nederland had kunnen staan als in Amerika, behalve dan dat in Nederland de doodstraf niet wordt uitgevoerd.

recensieweb schrijft:

Als literaire detective, zoals men de roman zien moet, is Twee tranen niet geslaagd, puur door de pogingen tot literaire verdieping, die uiteindelijk alleen tot verlenging van het boek leiden.

Eén grote vraag over het realisme van het boek blijft dan nog hangen: wat doet Didier, omgeven door personages met Nederlandse namen, als ‘Josef Nieuwland’, in een in Nederland niet bestaande dodencel?


Dettie
Laatst bewerkt doordettie.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
18 jaren 3 weken geleden #23649 door marjo
Beantwoord door marjo in topic Re: bericht
Ha..het valt ook wel erg op, gewoon omdat het niet kan kloppen, dat van die dodencel dan.

En ik ben blij dat ook anderen het boek niet echt een thriller vinden, ik vind het altijd moeilijk om zoiets zomaar te zeggen, als lezende leek.
Laatst bewerkt doormarjo.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Tijd voor maken pagina: 0.454 seconden