Het forum is gemigreerd

Let op: in juni 2026 hebben wij het forum gemigreerd naar nieuwe software.
Heeft u al een account? Klik dan eerst op "Wachtwoord vergeten" om een nieuw wachtwoord aan te vragen. Daarna kunt u weer inloggen.

Marjet Maks - Kimonomeisje

Lees meer
2 jaren 2 maanden geleden #107592 door dettie
Marjet Maks - Kimonomeisje werd gestart door dettie
Kunstschilder George Hendrik Breitner (1857-1923) heeft een paar lastige maanden achter de rug. Na een oogoperatie en een verblijf van vier maanden in het ziekenhuis moet hij het rustig aan doen van de arts. Neem een vrouw adviseerde deze hem, rust, reinheid en regelmaat zou hem goed doen. Maar de enige vrouwen die Breitner kent, zijn zijn modellen die hij vaak ergens in Amsterdam opduikelt.

lees verder www.leestafel.info/archief/romans-volwas...et-maks-kimonomeisje

Dettie

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
2 jaren 1 maand geleden #107647 door Willeke
Beantwoord door Willeke in topic Re: Marjet Maks - Kimonomeisje
Wat een fijn boek om te lezen, je waant je in de wereld van Breitner, en ziet hem bijna staan, observerend en fotograferend bij de paardentram op de Dam, en tegelijkertijd leef je mee met het leven van zijn model Geesje, samen met haar zus een van de modellen van de kimonomeisjes.

Nu ben ben ik in de gelukkige omstandigheid dat ik die schilderijen deze zomer hoop te gaan zien, en dat maakte natuurlijk dat ik dit boek nóg aandachtiger las, en tegelijkertijd dat het boek als ik straks de schilderijen zie, ook in mijn hoofd zal zijn.

<t></t>

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Tijd voor maken pagina: 0.502 seconden