Het forum is gemigreerd

Let op: in juni 2026 hebben wij het forum gemigreerd naar nieuwe software.
Heeft u al een account? Klik dan eerst op "Wachtwoord vergeten" om een nieuw wachtwoord aan te vragen. Daarna kunt u weer inloggen.

# Wim Duijst - Het verzwegen kind

Lees meer
7 jaren 5 maanden geleden #89223 door marjo
# Wim Duijst - Het verzwegen kind werd gestart door marjo
Opnieuw een mooie roman van deze schrijver, die zijn achtergrond - gelukkig! - niet kan loslaten.

Lees meer: www.leestafel.info/wim-duijst

-

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
7 jaren 5 maanden geleden #89228 door dettie
Beantwoord door dettie in topic Re: # Wim Duijst - Het verzwegen kind
Wat een gruwelijk verhaal. En wat knap om dat dan nog begripvol te schrijven over dingen die in wezen gewoon niet goed te praten zijn.

Dat geloof dat weet wat. Ook bij Heijmerikx speelden dergelijke zaken die allemaal vergoelijkt en weggemoffeld werden.

Heb uw naaste lief gelijk u zelf geldt kennelijk niet écht.

Dettie

die zich nu al boos maakt.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
7 jaren 5 maanden geleden #89229 door marjo
Beantwoord door marjo in topic Re: # Wim Duijst - Het verzwegen kind
Goed praten nee, dat kun je zoiets niet. Maar het is wel menselijk. (en dieren doen het ook, denk ik)

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
7 jaren 5 maanden geleden #89231 door dettie
Beantwoord door dettie in topic Re: # Wim Duijst - Het verzwegen kind
Het gedrag van die man is dierlijk ja, maar dieren hebben geen emoties en gevoelens zoals wij, ze weten niet dat het niet kan wat ze doen en dat weten mensen wel.

Dettie

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
7 jaren 5 maanden geleden #89234 door marjo
Beantwoord door marjo in topic Re: # Wim Duijst - Het verzwegen kind
Klopt. Ik ben niet bijbelvast, maar die vader rechtvaardigt zichzelf: er zou in de Bijbel staan dat het niet mag met je zus of je schoonmoeder, maar blijkbaar wordt een dochter niet genoemd. Dat kan ik me niet voorstellen, maar het is dat feit dat die vader gebruikt om zijn gedrag goed te praten.

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Lees meer
7 jaren 5 maanden geleden #89236 door dettie
Beantwoord door dettie in topic Re: # Wim Duijst - Het verzwegen kind
Echt expliciet wordt het kennelijk niet genoemd in de bijbel, ik vond dit:

Incest is bloedschande en/of ontuchtige handelingen met het eigen minderjarige kind, stiefkind of pleegkind, zijn pupil of een aan zijn zorg, opleiding of waakzaamheid toevertrouwde minderjarige[1]. ‘Incest’ is dus een ruimer begrip dan 'bloedschande', het omvat meer.

Het woord 'incest' komt van het Franse inceste, gevormd van het Latijnse in, ‘on’ en castus, ‘rein, kuis’, dus letterlijk naar het Latijn 'onkuis, onrein'.

Bloedschande is geslachtelijk verkeer tussen naaste bloedverwanten, die geen huwelijk mogen aangaan[2]. Het Engelse woord is incest, in het Duits Inzest.

In het Oude Testament (Lev. 18) wordt bloedschande bepaald en verboden, Lev. 18:6-18; 20:11,12,17,19-21; Deut. 22:30; 27:20-23; Eze. 22:11; 1 Kron. 5:1. In Leviticus 18 wordt verboden de seksuele omgang en dus het huwelijk van een man[3]:

met de moeder;

met de stiefmoeder;

met de zuster of halfzuster;

met de kleindochter, de dochter van de zoon of dochter;

met de dochter van de stiefmoeder;

met de tante, zowel van vaders als van moeder zijde;

met de vrouw van de oom, van vaders zijde;

met de schoondochter;

met de schoonzuster;

met een vrouw en haar dochter of met de moeder en kleindochter en

met twee zusters tegelijk.


Er is ook een verhaal in de bijbel over twee dochters die hun vader dronken voerden en sek.s met hem hadden om zo het nageslacht veilig te stellen.

In de NRC vond ik deze reactie van een lezer

In het artikel over incest `Soms is de hoeksteen een gevangenis', (NRC Handelsblad, 13 augustus) wordt beweerd dat de bijbel incest tussen een vader en zijn dochter niet expliciet verbiedt. Dit zou een lacune zijn. Uit Leviticus 18 worden enkele voorbeelden genoemd van geslachtsgemeenschap die wel expliciet verboden worden. Maar die voorbeelden worden vooraf gegaan door deze zin: ,,Niemand zal naderen tot zijn naaste bloedverwant, om de schaamte te ontbloten: Ik ben de HERE.'' (Lev. 18:6).

Dettie

Graag Inloggen of een account aanmaken deelnemen aan het gesprek.

Tijd voor maken pagina: 0.512 seconden