Earhart
De avontuurlijke vliegreis van een muis rond de wereld
Torben Kuhlmann
Opnieuw een avontuur opgetekend door de grote muizenman Torben Kuhlmann. Torben zelf is natuurlijk geen muis maar de meeste van zijn prachtig geïllustreerde boeken gaan over zeer ondernemende muizen. Als inspiratiebron voor zijn verhalen neemt Kuhlmann altijd een grootheid zoals bijvoorbeeld Edison, Einstein, Lindbergh of Armstrong. Deze twee laatste mannen waren pioniers in de luchtvaart. Charles Lindberg was namelijk de eerste man die non-stop over de Atlantische Oceaan vloog en Neil Armstrong zette als eerste mens een stap op de maan.
En nu is er Kuhlman ingegaan op het leven van een vrouwelijke pionier genaamd Emilia Earhart. Zij was de eerste persoon die solo de Grote Oceaan overvloog, maar ze werd vooral bekend doordat ze als eerste vrouw in 1932 als piloot de Atlantische Oceaan overstak, ook solo.
Opnieuw volgen we een muis, dit keer een woelmuis, die hevig aan het sleutelen is. Want wat is het geval? De kleine woelmuis had op een postzegel de afbeelding gezien van een reusachtige kat uit Oeganda, een land in Afrika. Sindsdien wil ze naar dat land toe. Maar hoe?
Ze heeft wel over de beroemde vliegende muis gehoord en besluit zelf een vliegmachine te bouwen zodat ze zelf over de Atlantische Oceaan kan vliegen. Maar hoe maak je zoiets? Ze krijgt enorme veel hulp van Humphrey, die alle benodigde materialen van overal en nergens vandaan weet te toveren. Diezelfde Humphrey weet ook een plek 'vol kennis', maar die plek is heel gevaarlijk want daar bevindt zich de wasbeer, die graag muizen als ontbijt, lunch en diner eet. Maar het is diezelfde wasbeer die de kennis bezit.
Gelukkig is de wasbeer nieuwsgierig naar het avontuur dat onze woelmuis aan wil gaan en stuurt haar naar... de vliegende piloot! En zo zoekt de woelmuis uit hoe ze een vliegtuig kan bouwen en vooral hoe ze de Atlantische Oceaan kan oversteken.
Maar voor het zover is moet ze nog heel veel hindernissen overwinnen, en dan nog is het de vraag of het haar gaat lukken.
Het is opnieuw een adembenemend mooi geïillustreerd boek geworden, Kuhlmann weet steeds een heel bijzondere, bijna gezellige sfeer te scheppen, maar ook besef je gelijk het gevaar wat de woelmuis loopt.
Deze keer wordt het verloop van het verhaal deels door de tekst, deels door de afbeeldingen verteld. De eerste keer dat de tekst weggelaten wordt is even wennen maar al snel heb je door hoe het werkt en draagt het alleen maar bij aan de krachtige inleving in het verhaal.
Achterin het boek, lezen we over het leven van Amelia Earhart, die tevens gestreden heeft voor gelijke rechten voor vrouwen, maar vooral heel moedig was.
Eigenlijk moet je deze geschiedenis over de avontuurlijke muis gewoon lezen en bekijken, want dan kun je pas écht de schoonheid van dit boek ervaren!
ISBN 9789465000077 | Hardcover | 128 pagina's | De Vier Windstreken | 18 oktober 2024
Vertaald door Joukje Akveld | Afmeting 22,1 x 28,7 cm | Leeftijd 6+
Dettie, 18 november 2024
Lees de reacties op het forum en/of reageer, klik HIER