Zonnedieren
geluidenboekje
Marion Billet
Als je bij je kleine uk van jongs af aan belangstelling voor boeken wil bijbrengen, dan zijn boekjes als deze fantastisch. Zo’n boekje moet stevig zijn, en dat is het: het heeft stevige kartonnen pagina’s, niet meer dan vijf, want er worden maar vijf dieren gepresenteerd. Dat is net genoeg voor de korte tijdspanne dat een kind geïnteresseerd is, al varieert dat natuurlijk per kind.
Wat moet je je voorstellen als het gaat om een eerste kennismaking met dieren? Natuurlijk is lezen nog lang niet aan de orde, maar kijken en voelen kan het kind wel! Daar begint het dan ook mee: het betreffende dier wordt in vrolijke kleuren afgebeeld in de omgeving waarin het leeft. Ze zien er schattig uit, en trekken zo meteen de aandacht.
Wat betreft het voelen: ieder dier heeft een stukje ‘stof’, dat een lekker zachte pels moet uitbeelden. Dat een dier in het echt zo niet aanvoelt en dat het in werkelijkheid ook niet zo lief uit zijn ogen kijkt, doet er nu helemaal niet toe. Het gaat om een eerste kennismaking met onbekende dieren.
Dit is een zogenaamd geluidenboekje, dus behalve met de ogen en de vingertjes het boekje beleven, kan er ook geluisterd worden naar het geluid dat het dier maakt. De jonge lezer heeft al heel snel door dat het daarvoor op dat ene rondje moet drukken, en dan klinkt er gesnor of geratel.
Geratel? Ha, een van de dieren is een ratelslang! Die heeft overigens geen zacht stofje om te voelen, dat zou raar zijn. Maar er is wel een soort reliëf voor die kleine peutervingertjes om aan te voelen. Een ander dier speelt verstoppertje, en aangezien een kiekeboe-spelletje de kleintjes zeker aanspreekt, is dit erg leuk!
Kijken, aaien, zelf een geluidje oproepen, er valt met zo’n klein boekje al heel wat te beleven!
Er zijn intussen al heel wat geluidenboekjes op de markt, met steeds andere thema’s.Het thema van dit boekje is ‘zonnedieren’. Dieren die van de zon houden en die je ‘dus’ niet bij ons in de omgeving tegenkomt. Zo leert het kind ook andere dieren kennen. En: je kan ze misschien wel gaan bekijken in een dierentuin!
Het is een feit: ieder klein kind wil heel veel van dit soort boekjes! En waarom zou je hen dat niet gunnen…
ISBN 9789044837278 | Hardcover | 12 pagina's | Uitgeverij Clavis | oktober 2019
Formaat: 15,1 x 15 x 1,9 cm | Leeftijd vanaf een jaar
© Marjo, 5 november 2019
Lees de reacties op het forum en/of reageer, klik HIER