Caitlin Kittredge 

Het heksenalfabet
Caitlin Kittredge


Lovecraft. Zo heet het stadje waar het verhaal zich afspeelt. Lovecraft is een bekend griezelverhalenschrijver, het is dus vast niet zomaar gekozen. Een griezelverhaal dus?
Het is niet zo prettig wonen in de stad als je niet bent zoals iedereen. Als je niet doet wat de protoren, de leiders, vinden dat goed voor je is - en de proctors keuren magie en bovennatuurlijke zaken ten strengste af!  Als je zoals Aoife een gekke moeder hebt, en zelf erg je best moet doen om normaal over te komen.
Ze is bijna zestien en eigenlijk verwacht ze dat ze op haar verjaardag bevangen zal worden door dezelfde gekte als die waar haar moeder aan lijdt. De oorzaak is het necrovirus, waardoor je waanideeën krijgt: je denkt dat je in het bezit bent van magische gaven. Aoifes broer is al verdwenen, niet op een prettige manier overigens.
Dan krijgt Aoife een brief  van hem: als ze wil voorkomen dat ze zelf ook gek wordt – last krijgt van een bizarrerie - , dan moet ze op zoek naar het heksenalfabet.
Gelukkig hoeft ze niet alleen op pad: met haar beste kameraad Cal loopt ze weg van kostschool. Ze vinden een gids, Dean, die hen zal begeleiden buiten de stad. Naar het ouderlijk huis waar Aoife haar vader hoopt te vinden. Ze komen in contact met het Milde Volkje. Eigenaardige wezens waar van Aoife niet helemaal zeker weet of ze het wel goed voorhebben met haar en haar vader.
Maar ook de proctors blijken niet meer te vertrouwen Wie is dat nog wel?  Gelukkig is Dean er nog…en Cal!


‘De mist was verleidelijk. Hij kuste mijn hand met kou en tooide mijn slordige vlecht met glinsterende druppeltjes. Hij trok me dieper de boomgaard in, tot ik zelfs de rafelige weervaantjes op de spitsen van Graystone uit het oog verloren was. Ik had het gevoel dat ik kon lopen en dolen tot ik een nieuw pad vond, een pad dat wegleidde van het leven van Aoife Grayson naar de landen van de nevel, waar,  had Nerissa een keer had gezegd, verloren zielen doolden, slapeloos en onopgeëist.’


Het zijn zulke stukken tekst die het lezen aangenaam maken, maar het is toch al een lekker spannend en fantasierijk verhaal, met goed uitgewerkte karakters en met onverwachte wendingen.  Volop magie, en vreemde wezens, die niet altijd goedgezind zijn.
Het lijkt me wel dat je tegen horror moet kunnen: sommige scènes zijn zo levendig beschreven dat je het voor je ziet en dan is een film van Stephen King er niets bij!
Het zou een heerlijke griezelfilm kunnen worden, maar het is tegelijk een lekker romantische verhaal, dat een open einde heeft. Komt er nog een tweede deel?


ISBN 9789048813377 | Paperback|  480 pagina’s | Moon | juni 2012
Vertaald door Lia Belt Vanaf 14 jaar

© Marjo, 7 september 2012

Lees de reacties op het forum en/of reageer, klik HIER