Mis!
Antonin Faure
We zijn in een bos. En kijk eens goed wie er allemaal nog meer zijn!
Het is even zoeken maar dan vind je de worm die naar een appel kijkt.
‘wat een mooie appel, zegt de worm
Een prima tussendoortje!’
Maar misschien heb je de mees al gezien? En de mol? De mieren?
Die komen straks aan de beurt. Eerst is er de worm die de appel wil grijpen. Maar helaas: Mis!
De appel valt net voor zijn neus op de grond. En eigenlijk valt die appel juist hartstikke raak!
Maar de worm heeft er niets aan. Bovendien moet hij uitkijken: er is een mees die hem wil opeten!
Je snapt hem al: ook de mees grijpt mis...
En zo gaan we door het bos, waar steeds grappige voorvallen zijn. Er komen nog meer dieren voorbij dan die we al gezien hebben, en ieder grijpt op een bepaalde manier mis.
Dit verhaal is een stapelverhaal. Een verhaal waarbij een deel van de tekst telkens herhaald wordt en soms zelfs steeds langer wordt.
In dit boek wordt de tekst niet langer, maar doen illustraties het werk. Het is een verhaal over samenwerking, over hoe iedere jager tenslotte zelf bejaagd wordt, en waarbij het steeds gevaarlijker wordt.
Maar als je iedere keer misgrijpt, dan heb je intussen wel honger gekregen!
Gelukkig wordt dat probleem opgelost, op een bijzondere manier.
De afbeeldingen zijn sprekend en vertellen het verhaal op een grappige manier. Er is veel meer te zien dan de korte tekst vertelt. Dat maakt samen dit boek lezen erg leuk!
Antonin Faure (1983, La Rochelle) is freelance illustrator en grafisch ontwerper. Van oorsprong is hij scenograaf en tekenaar van storyboards.
Mis! Is het eerste boek dat vertaald is in het Nederlands
ISBN 9789464106640 | Hardcover | 48 pagina's | afmeting 217 x 288 mm | Uitgeverij Horizon | januari 2026
Vertaald uit het Frans door Marieke Oelen | Leeftijd vanaf 5 jaar
© Marjo, 16 maart 2026
Lees de reacties op het forum en/of reageer, klik HIER