Ma-ak moois
accessoires om zelf te maken
Jorine Tieleman
Haken, vilt, borduren - Accessoires om zelf te maken staat op de cover van dit boek. Dan weten we gelijk wat we aan inhoud kunnen verwachten.
Het begint met erg duidelijke afbeeldingen waarop je kunt zien hoe je vasten, stokjes, dubbele stokjes en samengevoegde stokjes kunt haken.
Het boek begint met gehaakte tasjes en beursjes die er allemaal geweldig leuk uitzien. Per tasje wordt vermeld welke en hoeveel materialen er nodig zijn om het te kunnen maken. De binnenkant is afgewerkt met vilt. Ook de potloden- en pennenetui mag er zijn. Deze is diagonaal gehaakt in heel vrolijke kleuren. Ook hier staan weer duidelijke afbeeldingen bij wat betreft de werkwijze.
Erg leuk is het gehaakte randje langs een kant en klaar gekocht babyvestje. Ook de knopen van het vestje zijn vervangen door gehaakte exemplaren. Hoe je het haakrandje en de knopen kunt maken staat duidelijk beschreven in het boek, bovendien wordt gelijk getoond hoe je bepaalde borduursteken kunt maken en toepassen.
Een gehaakte kleerhanger, een onderzetter, een kussen en thee'muts' zijn ook in dit boek te vinden, deze klassiekers mogen natuurlijk niet ontbreken.
De jasjes voor de appels in de fruitschaal zijn grappig om te zien maar waarom je zoiets zou moeten maken ontgaat me. De fruitmand van prachtig dik garen is wel weer heel handig en mooi.
Zeer apart zijn de gehaakte kralen en knopen, hiervoor zijn oude kralen en knopen gebruikt die van een gehaakt jasje zijn voorzien. Dit wordt met een heel fijne haaknaald gedaan. Het eindresultaat is werkelijk prachtig om te zien.
Mijn favoriet is de madeliefjesslinger, gemaakt van vilten en gehaakte bloemen. Maar het gehaakte retro toilettasje wordt vast het meest geliefde item, het ziet er geweldig uit en is niet moeilijk om te maken. Ook het uiltje gevuld met lavendel ziet er fraai uit en is een mooi kraamcadeautje.
Kortom, een duidelijk, mooi verzorgd boek met twintig vrolijke, gezellige, leuke accessoires om zelf te maken.
Leuk boek om cadeau te geven (met een kleine gehaakte accessoire erbij).
ISBN 978904391524 Paperback 80 pagina's uitgeverij Tirion Creatief oktober 2012
Afmetingen 10x261x190 mm
© Dettie, 13 oktober 2012
Lees de reacties op het forum en/of reageer, klik HIER