Chris Cleave: Kleine Bij

Reacties op recensies van, door leden gelezen, boeken en discussie samenleesboeken
Plaats reactie
Marjo
Berichten: 26372
Lid geworden op: 16 mei 2004, 21:01

Chris Cleave: Kleine Bij

Bericht door Marjo »

Veel meer dan dat dit een boek is je gelezen moet hebben kan ik niet zeggen...

Lees het verslag, klik hier http://www.leestafel.info/chris-cleave

Marjo
Joanazinha
Berichten: 1445
Lid geworden op: 27 sep 2007, 16:07
Locatie: Amersfoort

Bericht door Joanazinha »

Staat ook met stip op mijn verlanglijstje!
Dettie
Site Admin
Berichten: 45229
Lid geworden op: 01 jan 1970, 02:00
Contacteer:

Bericht door Dettie »

Ik had over dit boek gelezen op het weblog van Gerda Aukes, die iets meer vertelt maar veel wijzer word je ook niet.
Ook zij zegt Dit boek verdient een heel groot publiek!

Dettie
berdine
Berichten: 3630
Lid geworden op: 23 mei 2006, 20:42
Locatie: breda

Bericht door berdine »

Het staat ook al op mijn lijst! Heb van dit boek nog ergens een recensie uit een krant liggen... :D
berdine
Berichten: 3630
Lid geworden op: 23 mei 2006, 20:42
Locatie: breda

Bericht door berdine »

En gelezen.
Lastig als je er niets over mag vertellen, behalve dat het zeer de moeite waard is. Marjo, ik vind dat je de lezer op het verkeerde been zet met die lyrische passage in je verslag. Inderdaad een heel mooi stuk, maar daar gaat het boek niet over. Tja, je mocht ook niks verklappen.
Ik zou toch willen toevoegen dat het een verhaal is van een asielzoekster en over hoe de westerse landen met asielzoekers sollen. Geef ik dan te veel weg? Ik vind van niet.
Dettie
Site Admin
Berichten: 45229
Lid geworden op: 01 jan 1970, 02:00
Contacteer:

Bericht door Dettie »

Je mag best wel wat vertellen. De uitgever zet op de flap dat er niet teveel verteld mag worden maar dat is natuurlijk om mensen nieuwsgierig te maken. Dat iedereen zich braaf houdt aan de wens van de uitgever is best wel grappig en een compliment voor de uitgever, die heeft het goed gezegd op de flap. Hoewel ik toch wel enkele recensies gelezen heb die wel ietsje meer vertellen dan op de flaptekst staat.

Ik heb overigens nu een recensie boek liggen die met wit papier gekaft is en daarop staat 'Laat je niet verleiden door de cover'. Hetzelfde idee als Kleine bij natuurlijk, het is een lokkertje om je nieuwsgierig te maken.

Maar als je het over dit boek wilt hebben kun je onder de verklapper verder gaan.

Dettie
Marjo
Berichten: 26372
Lid geworden op: 16 mei 2004, 21:01

Bericht door Marjo »

Ben jij op het verkeerde been gezet??
Ik citeer meestal ook niet een stuk dat tekenend is voor het verhaal, maar voor de stijl.
Maar ja, als je dat niet weet en je verwacht 'dus' een mooi poëtisch verhaal, dan kom je bedrogen uit.
berdine
Berichten: 3630
Lid geworden op: 23 mei 2006, 20:42
Locatie: breda

Bericht door berdine »

Ik heb je verslag pas achteraf gelezen. Het stuk dat je aanhaalt was mij ook bijgebleven omdat het zo mooi geschreven was. Maar de rest van het boek was veel zakelijker, dus ik vind het niet tekenend voor de stijl. Daarom viel dit stukje me ook op, het week af van de rest. Niet dat het een probleem is, hoor. Het is toch vooral een boek dat het van zijn inhoud moet hebben.
josinep
Berichten: 3
Lid geworden op: 05 jul 2011, 19:47

Bericht door josinep »

Prachtig boek! Ik had het meegenomen op vakantie omdat ik dacht dat het 'lekker luchtig' zou zijn. Dat is het niet, maar heb het desalniettemin in 1 ruk uitgelezen. Zo mooi geschreven, echt een goed boek.
Marjo
Berichten: 26372
Lid geworden op: 16 mei 2004, 21:01

Bericht door Marjo »

Waarom dacht je dat het luchtig zou zijn?
Plaats reactie