Mike Resnick - Met de kat naar bed (13-15 jaar)

Reacties op recensies van, door Leestafelleden gelezen, kinder- en jeugdboeken
Dettie
Site Admin
Berichten: 45034
Lid geworden op: 01 Jan 1970, 02:00
Contact:

Mike Resnick - Met de kat naar bed (13-15 jaar)

Berichtdoor Dettie » 04 Dec 2007, 16:44

Met de kat naar bed
Mike Resnick


Een mooi, dromerig en beetje fantasy-verhaal.
Ethan Owens koopt als jongetje op een rommelmarkt voor een paar centen een boek getiteld 'Reizen met mijn katten' geschreven door ene Miss Priscilla Wallace. Eigenlijk koopt hij het boek op het uiterlijk en vooral omdat het een genummerd exemplaar is, een vrij uniek boek dus. Diep in zijn hart vindt hij het eigenlijk een beetje een meidenboek en schaamt zich er een beetje voor. Maar als hij uit verveling het toch maar gaat lezen wordt hij totaal gegerepen door het verhaal. Daarna herleest hij het nog vaak en droomt dan weg over de reizen en het avontuurlijke leven dat hij zal gaan leiden.
Op zijn veertigste ziet hij na een verhuizing het boek weer en leest het opnieuw en voelt zich weer helemaal opgenomen in het verhaal. Hij bedenkt dat zijn dromen toen nooit zijn waargemaakt. Hij is eerder een eenzame, wat onbeholpen veertiger die het leven aan zich voorbij laat gaan. En dan op een avond zit de inmiddels allang overleden schrijfster op zijn veranda, mét haar katten. Dit zal zijn leven totaal veranderen.

De rode draad in het boek is, grijp de kans als hij zich aandoet. Het is een verhaal dat je vasthoudt. Ethan wordt als een eerlijke maar erg verlegen man neergezet en Priscilla houdt hem min of meer een spiegel voor. Ze laat hem de mogelijkheden zien die er nog zijn... maar grijpt hij die mogelijkheid?
Mooi, fascinerend verhaal.

Hardcover | 56 Pagina's | Uitgeverij Clavis Vertaald door A. van Ewyck ISBN10: 9050164749 | ISBN13: 9789050164740 13-15 jaar

© Dettie
december 2007
Laatst gewijzigd door Dettie op 28 Jan 2008, 12:46, 2 keer totaal gewijzigd.

Marjo
Berichten: 26240
Lid geworden op: 16 Mei 2004, 21:01

Berichtdoor Marjo » 04 Dec 2007, 21:10

Klinkt eigenlijk niet als een kinderboek..vanwege die man van veertig??

Dettie
Site Admin
Berichten: 45034
Lid geworden op: 01 Jan 1970, 02:00
Contact:

Berichtdoor Dettie » 04 Dec 2007, 21:14

Nee ik vroeg het mezelf ook af Marjo, is dit een volwassenenboek of kinderboek?
De man spreekt wel eenvoudige taal maar toch, dus gekeken bij de boekensites en allen gaven aan dat het een kinderboek was.

Dettie


Terug naar “Kinder- en jongerenboeken”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 17 gasten