De Griffeljury heeft vanmiddag op de MidzomerKinderboekenBorrel in Amsterdam tien kinderboeken bekroond met een Zilveren Griffel, de prijs voor de beste kinderboeken van het afgelopen jaar. De Penseeljury reikte acht Zilveren Penselen uit. In totaal werden door de beide jury’s ook vierentwintig eervolle vermeldingen, de Vlag en Wimpels, toegekend. Twee weken voor de Kinderboekenweek, op woensdag 19 september, wordt in het Rijksmuseum in Amsterdam bekendgemaakt wie het Gouden Penseel wint. Op het Kinderboekenbal, dinsdagavond 2 oktober, wordt bekendgemaakt welke van de Zilveren Griffels bekroond wordt met de Gouden Griffel. De Gouden Griffel is de populairste boekenprijs in Nederland en de belangrijkste prijs voor Nederlandse jeugdliteratuur.
Twee weken voor de Kinderboekenweek, op woensdag 19 september, wordt in het Rijksmuseum in Amsterdam bekendgemaakt wie het Gouden Penseel wint. Op het Kinderboekenbal, dinsdagavond 2 oktober, wordt bekendgemaakt welke van de Zilveren Griffels bekroond wordt met de Gouden Griffel. De Gouden Griffel is de populairste boekenprijs in Nederland en de belangrijkste prijs voor Nederlandse jeugdliteratuur.
De met een Zilveren Griffel bekroonde boeken zijn:
Categorie tot 6 jaar
Het lammetje dat een varken is – Pim Lammers & Milja Praagman (De Eenhoorn)
Handje? – Tjibbe Veldkamp & Wouter Tulp (De Fontein)
Categorie 6 jaar en ouder
Toen ik – Joke van Leeuwen (Querido’s Kinderboeken)
Het gelukkige eiland – Marit Törnqvist (Querido’s Kinderboeken)
Categorie 9 jaar en ouder
Lampje – Annet Schaap (Querido’s Kinderboeken)
Sabel – Suzanne Wouda (Hoogland & Van Klaveren)
Categorie Informatief
Wij waren hier eerst – Joukje Akveld & Piet Grobler (Gottmer)
De zweetvoetenman – Annet Huizing & Margot Westermann (Lemniscaat)
Categorie Poëzie
Was de aarde vroeger plat? – Bette Westera & Sylvia Weve (Gottmer)
De zombietrein – Edward van de Vendel & Floor de Goede (Querido’s Kinderboeken)
De met een Zilveren Penseel bekroonde boeken zijn:
(Illustrator is vetgedrukt:)
Categorie 0 tot 3 jaar
Heb jij misschien Olifant gezien? – David Barrow (Gottmer)
Pippeloentje – Annie M.G. Schmidt & Fleur van der Weel (Querido’s Kinderboeken)
Categorie 3 tot 6 jaar
Dit is voor jou – Sanne te Loo (Lemniscaat)
Konijnentango – Daan Remmerts de Vries & Ingrid & Dieter Schubert (Hoogland & Van Klaveren)
Categorie 6 tot 12 jaar
Tori – Brian Elstak & Karin Amatmoekrim (Das Mag)
En toen, Sheherazade, en toen? – Imme Dros & Annemarie van Haeringen (Leopold)
Categorie Informatief
De wolven van Currumpaw – William Grill (Fontaine)
Fabeldieren – Floortje Zwigtman & Ludwig Volbeda (Lannoo)
Griffels en penselen 2018
Re: Griffels en penselen 2018
Pfff nu lees ik toch veel kinderboeken maar ik heb vandaag toevallig Heb jij misschien Olifant gezien? – David Barrow gelezen.
Voor de rest niets!!
Dettie
Voor de rest niets!!
Dettie
Re: Griffels en penselen 2018
Pippeloentje? Ken je toch wel?
Verder ken ik alleen Lampje, dus mijn score valt ook vies tegen!
Verder ken ik alleen Lampje, dus mijn score valt ook vies tegen!
Re: Griffels en penselen 2018
Nou... ik ben er niet zeker van dat ik Pippeloentje ken. Ik ken het wel als versje. Beertje Pippeloentje had geen kousje en geen schoentje (zoiets tenminste) maar een heel boek over dat beertje? Ik weet het niet. Dacht het niet.
Dettie
Dettie
Re: Griffels en penselen 2018
Het is een verzameling versjes begrijp ik, wel allemaal over Pippeloentje. Ik ken denk ik ook alleen dat ene beroemde versje.
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten