Boudewijn Buch: Het dolhuis

Reacties op recensies van, door leden gelezen, boeken en discussie samenleesboeken
Plaats reactie
Marjo
Berichten: 26262
Lid geworden op: 16 mei 2004, 21:01

Boudewijn Buch: Het dolhuis

Bericht door Marjo »

Ik heb dit op de boekenmarkt gekocht. Als iemand het wil: ik stuur het zo op!

Lees het verslag, klik hier http://www.leestafel.info/boudewijn-buech

Marjo
Lezer100
Berichten: 809
Lid geworden op: 03 aug 2010, 19:52
Locatie: België

Bericht door Lezer100 »

Gewoon uit nieuwsgierigheid. Over wat gaat dit boek(je) ?

Lezer100
Dettie
Site Admin
Berichten: 45076
Lid geworden op: 01 jan 1970, 02:00
Contacteer:

Bericht door Dettie »

Het is een onderdeel van drie boeken Marjo.

Net als in De kleine blonde dood is Winkler Brokhaus in de drie romans die in Terug naar Oppidium worden samengebracht, de spil waar het verhaal om draait.In Het Dolhuis wordt een tienjarig jongetje naar Brabant gestuurd om bijna een jaar lang onderworpen te worden aan een wreedaardig regime. De kleine Winkler Brokhaus wordt als het ware stap voor stap gevolgd, waardoor duidelijk wordt hoe de vermeende gekheid van de jongen tot ver in zijn leven grote effecten op zijn ontwikkeling heeft.
Het verhaal van Winkler Brokhaus verdiept Boudewijn Buch in Geestgrond. Winkler reist als een bezetene door de hele wereld, maar ontdekt dat de oorsprong van zijn pijn in de geestgronden aan de binnenzijde van de Hollandse duinen ligt.
De vader-zoonrelatie komt in al haar facetten in deze roman sterk naar voren om in De Bocht van Berkhey hernomen te worden. De verdwijning van de vader speelt daarbij een cruciale rol.


Dettie
Marjo
Berichten: 26262
Lid geworden op: 16 mei 2004, 21:01

Bericht door Marjo »

Ha, dat wist ik niet. Ik weet eigenlijk helemaal niets van Buch. Maar om nou te zeggen dat het me interesseert. Het was een beetje een iezegrim hè
Plaats reactie