Pagina 1 van 1
Welk kinder/jeugdboek gaan we in februari/maart lezen?
Geplaatst: 24 jan 2009, 12:21
door irene
Ik ben maar zo vrij om dit nieuwe item te openen. Kinder /jeugdboeken worden tegenwoordig graag door vele leestafelaars gelezen!
Ik nomineer er twee:
Jan Terlouw: Oorlogswinter
Van de achterflap:
Michiel van 15 maakt de laatste bittere oorlogswinter van 1944/1945 mee. Hij raakt betrokken bij het ondergrondse verzet. Zo komt hij voor gevaarlijke opdrachten te staan. heel alleen. Niemand mag hij in vertrouwen nemen. Met zijn eenzaamheid groeit zijn onafhankelijkheid.
180 bladzijden.
Louis Sachar: Gaten
Stanley Yelnats mag kiezen van de rechter naar de gevangenis of naar Camp Green Lake. Stanley besluit om zijn straf in het kamp uit te zitten. Dat betekent dat hij elke dag een gat moet graven. Een enorm gat van anderhalve meter diep en anderhalve meter breed. In de bloedhete zon. Volgens de directeur van het kamp vormt dit het karakter van de criminele jongens. Maar is dat wel de echte reden? Stanley komt er snel genoeg achter.
234 bladzijden
groetjes, irene
Geplaatst: 24 jan 2009, 12:47
door Dettie
Dat is leuk irene!
Oorlogswinter wil ik ook wel lezen en eigenlijk zou ik heel graag De woorden van zijn vingers van Marian De Smet nomineren maar dat is net uit en denkelijk nog niet in de bibliotheken te krijgen.
Dus houd ik het maar bij Oorlogswinter.
Dettie
Geplaatst: 24 jan 2009, 13:15
door Marjo
Welja Irene!! Had je niet genoeg 'moet'-boeken?
Maar ik doe wel mee hoor. Ik heb de boeken die jij noemt al gelezen, dat van Dettie ken ik niet, en eens kijken naar de Jonge Jury...deze misschien
De kwestie Kassandra van Alma Post
Arno tobt over zijn eigen middelmatigheid. Zijn klasgenoten, Rixt, Bors en Sylvia, durven alles, maar hebben geen enkel gevoel voor wat ze hun medescholieren aandoen. Arno laat zich meeslepen door hen. Zijn bijzondere en bevlogen buurmeisje Kassandra komt in gevaar, maar hij doet niets. Het net sluit zich langzaam, totdat hij uiteindelijk genoeg moed verzamelt...
Of deze, niet van de Jonge Jury overigens
Allemaal willen we de hemel / Els Beerten
Het is 1942 en de Tweede Wereldoorlog beheerst ook Vlaanderen. De Duitsers lijden nederlagen, hoort Jef van de katholieke paters op school. Maar daar aan het oostelijk front worden ze verslagen door de Russen, die een gevaar zijn voor het christelijke geloof, zeggen ze.
De jongens luisteren met open mond. 'Beste jongens, ons volk heeft weer helden nodig.' Dus Ward meldt zich aan om zij aan zij te strijden met de Duitsers, tegen de Russen. Jef wil ook, maar zijn vader verbiedt het hem. Hun levens nemen drastisch andere wendingen: Ward zoekt het heldendom op, Jef mag niet. Toch is hij de held, in 1945, als de oorlog afgelopen is. En Ward noemen de mensen landverrader.
Geplaatst: 06 feb 2009, 16:47
door irene
Als Marjo het niet erg vindt, kies ik toch voor Oorlogswinter...
irene
Geplaatst: 06 feb 2009, 17:34
door Dettie
Ja, ik wil ook graag Oorlogswinter lezen... als 't mag van Marjo
Dettie
Geplaatst: 06 feb 2009, 21:14
door WilV
He..ik had dit nog niet gezien..wat een leuk idee. Ik wil wel meelezen.
En Oorlogswinter lijkt me ook wel wat.
Groetjes
Willeke
Geplaatst: 06 feb 2009, 21:38
door Marjo
Dat is dan een makkie, die heb ik pas gelezen.
Geplaatst: 24 feb 2009, 18:41
door Inge
Is het van nu nog maar pas dat jullie jeugdboeken samen lezen??? Ik doe mee
Dettie mag ik er ook een stickylijst van maken met verwijzing naar de discussie zoals we doen van de andere samenleesboeken?
Geplaatst: 24 feb 2009, 22:08
door Dettie
J ahoor dat mag, graag zelfs!!
Oorlogswinter is het eerste boek dat we samen gaan lezen Inge.
Dettie
Geplaatst: 24 feb 2009, 22:12
door Inge
Het topic is aangemaakt, ik kan het wel niet sticky maken

Geplaatst: 24 feb 2009, 22:14
door Dettie
I did I did ! (make it Sticky)
Dettie
Geplaatst: 24 feb 2009, 22:15
door Inge
thx Dettie
