Pagina 1 van 1

Jan Wolkers - Het was een heel lief varkentje (4+)

Geplaatst: 19 sep 2008, 12:59
door Marjo
Dit prachtige boekje is niet van Jan Wolkers.
Ok, hij heeft het verhaal geschreven, maar dat is tekst van een half A-4-tje, en iedereen zou dat geschreven kunnen hebben.
Is het vanwege de aandacht die een nieuwe Wolkers zou krijgen dat ze dit zo gedaan hebben, of is Leonie Hulsman te bescheiden?
Het is ontegenzeglijk haar boek. Zij heeft de prachtige tekeningen gemaakt, zij is verantwoordelijk voor de lay-out en voor de kleuren. Zo is het dus niet anders dan haar eigen boek. Met een tekst van Wolkers. Vooruit dan.


Die tekst vertelt over hoe een varkentje probeert om anders te zijn, want hij is niet tevreden met zichzelf. En als hij hoort dat men eigenlijk andere plannen heeft met hem, vermomt hij zich. Natuurlijk lukt dat allemaal niet, hij is en blijft een varkentje, maar wel een heel lief varkentje.
De tekeningen zijn zoals gezegd prachtig. Realistisch en toch net iets anders.
Die moet je zien...


ISBN: 978 90 234 2964 7 Omvang: 28 bladzijden Uitvoering: Gebonden De bezige bij 2008

Marjo

Geplaatst: 22 sep 2008, 18:01
door Dettie
Het is geïllustreerd door zijn schoondochter-in-spe Leonie Hulsman, lees ik net, vandaar misschien de bescheidenheid.

Dettie

Geplaatst: 22 sep 2008, 20:38
door Marjo
Dat kan natuurlijk. Of we moeten het zien als een hommage.

Geplaatst: 23 sep 2008, 12:50
door Dettie
Ja ik denk eerder een hommage...

Dettie