Pagina 1 van 1

Patricia Reilly Giff: De schilderingen van Hollis Woods 12+

Geplaatst: 07 okt 2004, 19:15
door Marjo
Wat een titel hè!
Ik las het niet om de titel maar omdat ik de schrijfster ken, van eerdere goede boeken. Deze is goed voor een "zielige film"

Lees het verslag http://www.leestafel.info/patricia-reilly-giff

Marjo

Geplaatst: 08 okt 2004, 12:02
door Dettie
Laat ik nou eerst denken dat het een boek voor volwassenen was! Door je eerste regel Een echte Amerikaanse tranentrekker!
Je beschrijving maakt me toch wel weer nieuwsgierig naar dit boek.

De naam van de schrijfster komt me ook heeeel bekend voor.
maar waarvan? Geen idee.

Groetjes
Bernadet

Geplaatst: 08 okt 2004, 16:55
door Marjo
Ik heb een aantal maanden terug ook een boek van deze schrijfster besproken. Ik weet niet welke, maar dat zoek jij vast even op? (ha ha)

Geplaatst: 08 okt 2004, 17:45
door Dettie
Denk je nou echt dat ik dat zou vragen als ik niet eerst gezocht had in ons archief? Heb zelfs bij literatuur-leeskring gekeken maar niks-nakkes-nada.

Maar... ik heb Lily's leugen als vers van de pers boek gehad.

Lily woont met haar vader en oma in New York. Met oma kan ze niet altijd even goed opschieten, zeker niet nadat haar vader naar Europa is vertrokken, dat in oorlog is. In de zomer van 1944 gaan oma en Lily naar het zomerhuis aan de rand van New York. Daar ontmoet Lily Albert, een Hongaarse vluchteling, die terug wil naar Europa om zijn zusje te zoeken. Lily wil wel mee, haar vader achterna. Ze besluiten samen te vluchten... (C) **

Bernadet

Geplaatst: 08 okt 2004, 21:42
door Marjo
Maar die is het! Die heb ik gelezen, en toch ook besproken dacht ik...
Was dat nog bij Leeskring dan?
Je bent het vast bij de crash kwijtgeraakt, maar ik weet niet meer wanneer het was

Geplaatst: 09 okt 2004, 09:29
door Dettie
Gevonden marjo!!

Nooit van gehoord! Jullie vast ook niet. Ze schijnt historische boeken voor de jeugd te schrijven.
Eentje geprobeerd: Lily's leugen ( origineel Lily's crossing, een betere titel).
Lily heeft alleen een vader en een oma. Bij de oma, die aan de kust bij New York woont, logeren ze in de zomer. Ook in de zomer van 1944 maken ze aanstalten, maar dan vertelt haar vader haar dat hij naar Europa moet om bij de wederopbouw te helpen. Lily is boos en neemt niet eens afscheid..
Aan de baai ontmoet ze Alnbert, een Hongaarse vluchteling, die zijn ouders verloren heeft en alleen nog een zusje heeft. Maar haar heeft hij, ook zonder afscheid te nemen, achtergelaten in Frankrijk.
Ze zien over de oceaan de grote schepen varen, en Lily belooft Albert dat ze hem zal leren zwemmen en dat ze dan naar zo'n schip zullen gaan om hun vader en zus te zoeken. Dat is dan de leugen (zie titel) maar ik vind het geen juiste titel, het is een fantasie van een kind, die heus wel beter weet.
Marjo

Hehe ik heb het gevonden, het stond bij de forumberichten van literatuur-leeskring!

Bernadet

Geplaatst: 09 okt 2004, 13:34
door Marjo
Ik wist het wel, Bernadet vindt het!

Re: Patricia Reilly Giff: De schilderingen van Hollis Woods

Geplaatst: 15 jan 2011, 16:04
door Dettie
Marjo schreef:Deze is goed voor een "zielige film"
Nou die zielige film is er inmiddels al een tijdje

zie http://www.imdb.com/title/tt1057512/

Dettie

Geplaatst: 15 jan 2011, 21:00
door Marjo
En hoe kom je nu ineens aan die film??

Geplaatst: 16 jan 2011, 14:54
door Dettie
Doordat ik aan het archief aan het werken was en zag dat er amper wat bij dit boek stond, geen ISBN enz. Dus ging ik aan het zoeken en zag... de film!

Dettie