Pagina 1 van 1

Ed Franck - De man bij het meer (15 +)

Geplaatst: 05 nov 2006, 15:32
door Marjo
Aardig boek. De verwerking van een mislukte relatie tegen de achtergrond van een geheimzinnig verhaal.

Lees verder, klik hier http://www.leestafel.info/ed-franck

Marjo

Geplaatst: 06 nov 2006, 11:48
door Dettie
Het klinkt als een simpel wegleesboekje.
Wat denk je Marjo zouden jongeren dit wél leuk vinden?
Het verbaast mij dat het voor 15 jaar en ouder is, het klinkt allemaal vrij onschuldig. Ik denk dat Schijnbewegingen heftiger was en die wordt geannoteerd voor jongere kinderen. (vanaf 13 jaar)

Bernadet

Geplaatst: 06 nov 2006, 15:53
door Marjo
Ik weet niet wie die leeftijd erbij zet, de uitgever?
Ik zag nu net dat de openbare bieb het voor 14 en ouder heeft staan.
Er komt wel wat 'pikants' in het boek voor, maar ik denk ook dat jongere kinderen dat wel kunnen hebben. Het gaat hier meer om het begrip denk ik. Het is geenn expliciet boek, je moet tussen de regels door kunnen lezen.
Kun je dat proces tot volwassenheid komen begrijpen, als je nog zo jong bent? Ook dat ligt voor ieder kind anders.
Voor volwassenen is dit een vrij simpel wegleesboekje, dat vind ik wel.

Geplaatst: 31 mar 2007, 13:06
door stefan
Laura’s eerste liefde heeft pas met haar gebroken. Om haar gedachten weer op orde te zetten, besluit ze de laatste weken van de zomervakantie door te brengen bij haar tante Rebecca. Rebecca worstelt ook met de liefde, maar ze laat de zestienjarige Laura vooral met rust, en dat vindt Laura het belangrijkst.
Om de tijd te verdrijven en haar gedachten op een rij te brengen, maakt Laura wandelingen naar het meer. Daar ontdekt ze twee huisjes. In een van de huisjes woont een wat eigenaardige man. Hij ziet in Laura een teruggekeerde liefde. Maar Laura ontdekt dat er meer aan de hand is. De vrouw uit het andere huisje waarschuwt haar voortdurend voor de oude man. En hoe langer hoe meer intrigeert dat Laura. Wat is er met het meisje gebeurd? Beetje bij beetje verzamelt Laura de verschillende puzzelstukjes.

De man bij het meer zal niet de geschiedenis ingaan als het boek dat de literaire wereld op zijn kop zette, maar het is wel een onvervalst knap verhaal in de traditie van het Ed Franck-label van de laatste jaren.
Eén thema staat duidelijk centraal in dit boek: de pijn die liefde kan teweegbrengen in drie generaties. De jonge Laura die, zoals haar tante zegt, nog alle kanten opkan. De dertiger Rebecca die op een kruispunt staat: als ze de liefde wil ontmoeten, zal ze toch eens haar veilige solitaire leven moeten durven opgeven en zich in het ongewisse moeten storten. ‘Want dat is het toch, de liefde, blind springen en hopen dat je goed terechtkomt.’ En ten slotte de oudere heer, die vastgelopen is in een oude, tragische liefde en geen uitweg meer zoekt.
Het boek weet het thema liefde met veel diepgang te benaderen. Ed Franck geeft de drie verhalen op een knappe manier weer, maar vooral het verhaal van de oude man beroert.
Minpunt: Het verhaal speelt zich volledig af in een omgeving die afgesloten is van de buitenwereld, middenin de natuur. En vooral de beschrijvingen van het decor zijn naar mijn mening soms iets te barok aanwezig.
Pluspunt: de zoektocht naar de verschillende puzzelstukjes in het verhaal van de man houdt je als lezer ook in de greep en het plot is echt verrassend.

‘Vroeger…’ zei hij. ‘Vroeger stak je soms je vingers in de honing en dan in mijn mond.’ Hij knikte nadenkend, met wazige ogen. ‘En bij snikheet weer duwde je me neer op het gras. Dan liep je naar de put voor een mondvol koud water en dat lied je dan in kleine scheutjes op mijn gloeiende gezicht vallen.’

Geplaatst: 20 apr 2007, 13:52
door Dettie
En ook het verslag van stefan staat op de site

http://www.leestafel.info/ed-franck

-------