Pagina 1 van 1

Saida Boujdaine (Tom Naegels): Het boek Saida

Geplaatst: 11 okt 2006, 09:52
door Marjo
Grappig dat ik dit in dezelfde tijd las als Dettie het boek van Laila Lalami. Ook in dit boek wordt zo'n boottocht genomen, een oom van Saida komt erbij om het leven.
Maar de vader van Saida doet het beter: hoe hij zelf in Spanje komt, wordt niet verteld, maar eenmaal aan het werk in Belgie laat hij de familie per vliegtuig overkomen en ook later als ze op vakantie gaan is dat veelal per vliegtuig.
Ik vind dit boek een aardig beeld geven van hoe het zo'n familie vergaat. Al geeft Saida in het voorwoord aan dat het maar het verhaal is van een enkele familie en niet tekenend voor alle Marokkanen.

Lees verder, klik hier http://www.leestafel.info/saida-boujdaine

Marjo

Geplaatst: 11 okt 2006, 12:06
door Dettie
Als ik het zo lees is het niet te vergelijken met het boek van Lalami.
Het is een heel ander verhaal.
Hoe was het geschreven Marjo?

Bernadet

Geplaatst: 11 okt 2006, 14:38
door Marjo
Ik had het in anderhalf uur uit..het is een recht-toe-recht-aan verhaal, zonder poespas, zonder verdieping.

Geplaatst: 09 jan 2007, 13:33
door Dettie
Als ik je verslag zo lees, wat bedoel je dan met er zit geen verdieping in??
Het lijken me allerlei vrij heftige dingen die gebeuren.

Dettie

Geplaatst: 09 jan 2007, 22:22
door Marjo
Heftige dingen die huppetee verteld worden. Zonder uitleg, zonder achtergrond. Dat bedoel ik met verdieping: er worden nauwelijks tot geen beweegredenen genoemd, het gaat vooral om de feiten.