Ellen de Bruin wint Anton Wachterprijs 2018

nieuws over literatuur, taal, schrijvers enz.
(geen reclame voor nieuwe boeken plaatsen)
Dettie
Site Admin
Berichten: 45032
Lid geworden op: 01 Jan 1970, 02:00
Contact:

Ellen de Bruin wint Anton Wachterprijs 2018

Berichtdoor Dettie » 09 Nov 2018, 12:02

Ellen de Bruin wint Anton Wachterprijs 2018

Ellen de Bruin mag aanstaande zaterdag 10 november de Anton Wachterprijs 2018 in ontvangst nemen. De Bruin krijgt deze tweejaarlijkse prozadebuutprijs voor haar roman Onder het ijs. De jury noemt het boek een 'ambitieuze, onderzoekende en warmbloedige roman over menselijke drijfveren en dwaalwegen. Klimaatwetenschap en liefdesrouw gaan een ongewoon verband aan in een roman die de verhalende spanning heeft van een reis, en de precieze psychologie van een laboratoriumonderzoek'.

De Anton Wachterprijs is genoemd naar de hoofdpersoon uit de bekende romancyclus van Simon Vestdijk en wordt uitgereikt op zaterdag 10 november in de Grote Kerk in Harlingen, Vestdijks geboortestad.

De uitreiking van de Anton Wachterprijs is vrij toegankelijk, kaarten voor de literaire avond zijn verkrijgbaar via www.cc45harlingen.nl.

Marjo
Berichten: 26240
Lid geworden op: 16 Mei 2004, 21:01

Re: Ellen de Bruin wint Anton Wachterprijs 2018

Berichtdoor Marjo » 09 Nov 2018, 12:23

Goh, nog een prijswinnaar van wie ik weet waar ze het over hebben omdat ik het boek gelezen heb. Dat geeft er toch wel een extra tintje aan.


Terug naar “Prozanieuws”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 2 gasten