Nieuwe jaarlijkse prijs: $50.000 voor beste boek over oorlogsgeschiedenis
Door Martijn Joosse op 14 juni 2013
Guggenheim-Lehrman Prize
Vanaf februari 2014 zal er jaarlijks een nieuwe boekenprijs worden uitgereikt. Het gaat om de Guggenheim-Lehrman Prize, een beloning voor wetenschappelijke of populair-wetenschappelijke boeken over oorlogsgeschiedenis.
De prijs wordt mede mogelijk gemaakt door de Harry Frank Guggenheim Foundation, een stichting die onderzoek naar geweld, agressie en dominantie stimuleert. Josiah Bunting III, de voorzitter van deze stichting: “Als we niet leren van conflicten uit het verleden, zijn we gedoemd ze te herhalen. In ieders belang kunnen we het niet laten gebeuren dat dit deel van de wetenschap een kleinere plaats gaat krijgen.”
Het doel van de prijs is om de interesse van het publiek voor militaire geschiedenis te vergroten. Het is volgens de stichting een onderwerp waar iedere geschoolde burger in geïnteresseerd zou moeten zijn. “Het onderzoek naar de stappen die tot een oorlog leiden, kan een essentiële rol spelen in de zoektocht naar een meer vreedzame toekomst.”
Uitgevers uit alle landen ter wereld kunnen tot 1 november boeken uit 2013 insturen, mits gepubliceerd in het Engels. Selfpublishers en kinderboeken zijn uitgesloten van deelname.
bron: http://www.mustreads.nl/nieuwe-jaarlijk ... chiedenis/
-
Nieuwe jaarlijkse prijs: $50.000 voor beste boek over oorlog
Wie is er online
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 5 gasten