Pagina 1 van 1
Ruta Sepetys: Schaduwliefde
Geplaatst: 22 mei 2011, 13:52
door Marjo
Een fictief verhaal over een geschiedenis die wel echt is. En gruwelijk.
Lees meer:
http://www.leestafel.info/ruta-sepetys
Marjo
Geplaatst: 25 mei 2011, 11:17
door Dettie
Ik denk dat het non-fictie boek van Orlando Figes hier ook deels over gaat.
http://www.leestafel.info/orlando-figes
(We hebben het hier staan dus als je het lezen wilt...)
Dettie
Geplaatst: 25 mei 2011, 11:42
door Marjo
Ik vraag het me af. Dit boek gaat alleen over de Russen zelf begrijp ik. Niet minder erg natuurlijk...
Het boek van Sepetys gaat over hoe Stalin een groot deel van de bewoners van Letland, Litouwen, Estland en Finland heeft vermoord, op dezelfde manier, dat wel.
Maar Sepetys zegt in haar nawoord dat de Russen nog steeds niet willen erkennen dat dit gebeurd is. Hun eigen volk heeft veel meer geleden, die Litouwers enz, moeten niet zo zeuren. (bekend nietwaar?)
Geplaatst: 22 jun 2011, 13:39
door Dettie
Ik lees op haar website dat ze geïnspireerd werd om het boek te schrijven door het verhaal van haar vader die als jonge jongen ontsnapte uit Litouwen
http://www.rutasepetys.com/bio.html
Dettie
Geplaatst: 22 jun 2011, 14:32
door Marjo
Staat in het boek, maar toch leuk om nog eens te lezen.
Re: Ruta Sepetys: Schaduwliefde
Geplaatst: 13 mei 2013, 14:33
door Dettie
Winnaars 2013
Tijdens het KJV-feest in het Concertgebouw in Brugge, is op 12 mei bekendgemaakt dat de juryleden van de KJV deze boeken bekronen:
Schaduwliefde / Ruta Sepetys, Michèle Bernard (vert.)
(KJV = Kinder en Jeugdjury Vlaanderen)
Bron:
http://www.kjv.be/home/nieuws.php
Dettie
Re: Ruta Sepetys: Schaduwliefde
Geplaatst: 13 mei 2013, 15:09
door Marjo
Voor 14 tot 16 jarigen, het blijft mij verbazen dat dit gelezen en ook nog gewaardeerd wordt door zulke jonge kinderen.
Maar een prijs is nooit weg, en het is wel een boek dat leert.