Het kostte even moeite om in het verhaal te komen, maar al gauw had het boek me volledig in zijn greep. Drie hoofdpersonen: een man, zijn vrouw en hun dochter, ieder levend in een ander land in het begin van de WOII. De oorlog o.a. belicht vanuit een weinig gelezen invalshoek, die van een "goede Duitser", de echtgenoot van de dochter, die van binnenuit de "Idioot" probeert te bestrijden. De vader in Zwitserland kan met de verkregen info geen kant op en de moeder in Engeland overziet de consequenties niet.
Een probleem van drie kanten bekeken, mooi uitgewerkt.
Mooiste passage: een herinnering van de man aan het doodsbed van zijn moeder: "De onmachtige zwaai van een verdwaalde arm, omhoog gestoken naar iets, wat voorbij kwam, een maan door de wolken. Zoveel is zeker, alles is onbekend in het uur dat je verdwijnt."
Otto de Kat - Bericht uit Berlijn
Re: Otto de Kat - Bericht uit Berlijn
Ik heb het een tijdje gelezen ook gelezen. Ik moest er ook inkomen, maar vond het een goed boek, vooral door de verschillende invalshoeken
Re: Otto de Kat - Bericht uit Berlijn
Heb je er over geschreven Willeke? Het komt me zo bekend voor.
Re: Otto de Kat - Bericht uit Berlijn
Volgens mij bij "wat lees ik nu". Ik was er enthousiast over.