De winnaars van het Beste Boek voor Jongeren 2024:

nieuws over literatuur, taal, schrijvers enz.
(geen reclame voor nieuwe boeken plaatsen)
Plaats reactie
Marjo
Berichten: 26258
Lid geworden op: 16 mei 2004, 21:01

De winnaars van het Beste Boek voor Jongeren 2024:

Bericht door Marjo »

De winnaars van het Beste Boek voor Jongeren 2024 zijn bekendgemaakt tijdens het festival BoekTok Live in de Centrale Bibliotheek Den Haag. In de categorie Oorspronkelijk Nederlandstalig wint Erna Sassen met Neem nooit een beste vriend (Leopold) met illustraties van Martijn van der Linden. In de categorie Vertaald gaat de prijs naar Malinda Lo en vertaler Louise Koopman voor De nacht in de Telegraph Club (Nieuw Amsterdam). Het festival is het startsein van de Boekenweek van Jongeren, die loopt t/m zondag 22 september.

Erna Sassen en vertaler Louise Koopman namen de prijzen in ontvangst tijdens het programmaonderdeel De Grote Verhalenshow waarbij 3PAK-auteurs Astrid Boonstoppel, Michel van Egmond en Sholeh Rezazadeh het tegen elkaar opnamen in een boekenquiz. De aanwezige jongeren genoten daarnaast van een vol programma met workshops, lezingen en randprogrammering zoals karaoke.


Het Beste Boek voor Jongeren is een literaire prijs voor boeken van hoge kwaliteit die goed aansluiten bij de belevingswereld van jongeren. En vakjury van volwassenen bepaalt de shortlist in de twee categorieën. Hieruit bepaalt een jury van vijf jongeren vervolgens de twee winnende boeken. De jongerenjury bestaat uit Thomas Leeuw (voorzitter, 16 jaar), Jouhaine Chaalan (16 jaar), Fleur Siersma (16 jaar), Ismay Offringa (16 jaar) en Lotte Witteveen (15 jaar).
Marjo
Berichten: 26258
Lid geworden op: 16 mei 2004, 21:01

Re: De winnaars van het Beste Boek voor Jongeren 2024:

Bericht door Marjo »

Laat ik die winnaars nu in huis hebben...maar nog niet gelezen.
Dettie
Site Admin
Berichten: 45071
Lid geworden op: 01 jan 1970, 02:00
Contacteer:

Re: De winnaars van het Beste Boek voor Jongeren 2024:

Bericht door Dettie »

Nou dat is ook toevallig!
Wel leuk.

Dettie
Plaats reactie