Pagina 1 van 1
Pieter Webeling - Veertig dagen (debuut)
Geplaatst: 20 Jun 2009, 11:17
door Dettie
De hoofdpersoon uit de debuutroman van Pieter Webeling (1965) is een jonge vrouw met hetzelfde beroep als hijzelf: interviewer. Zij is daarin zo succesvol dat ze er een belangrijke prijs mee in de wacht sleept. Ergens halverwege de roman vraagt ze zich af:
“Als ik werkelijk betekenis wilde geven aan mijn talent, waarom richtte ik mij dan niet op mooie verhalen? Schrijf fictie. Schrijf een roman. Hoe vaak had ik dat niet gehoord?” Iets dergelijks moet Pieter Webeling zich afgevraagd hebben.
Lees verder, klik hier
http://www.leestafel.info/pieter-webeling
Librije
Geplaatst: 20 Jun 2009, 13:08
door Marjo
Hé Librije, lees je ook debuten mee?? Of is dit toeval?
Ik krijg de indruk dat ik niet rouwig hoef te zijn dat deze niet hier op de plank staat.
Geplaatst: 20 Jun 2009, 22:04
door librije
Het is toeval Marjo. Ik moest het lezen voor de leesclub. En zag er bij jullie nog geen verslag van. Vandaar.
Het is geen slecht boek. Er zitten mooie stukken in, dus ik hoop dat een van jullie het toch ook nog eens leest. Want ik heb minder ervaring met debuten dan jullie, dus misschien ben ik te streng in mijn oordeel. Echt vervelend om te lezen is het niet.
Geplaatst: 21 Jun 2009, 12:51
door Marjo
Deze uitgever stuurt blijkbaar geen recensie-exemplaren, dus ik moet dan wachten tot het in de bieb komt. Als dat al gebeurt.
Ik vraag me eigenlijk wel af hoe een leesclub kiest voor een debuut als dit. Of ik moet iets gemist hebben, maar er is toch niet over geschreven in de pers? Of heeft op een andere manier rumoer veroorzaakt?
Een willekeurige keuze?
Of je te streng bent, dat weet ik dus nog niet.
Geplaatst: 21 Jun 2009, 13:32
door Dettie
Cossee stuurt meestal wel recensie-exemplaren. Maar ik heb begrepen dat je het niet gehad hebt deze keer?
Hier staat ook een recensie van 8weekly Librije (heb je vast gezien)
http://www.8weekly.nl/artikel/6818/piet ... dagen.html
en
http://www.recensieweb.nl/recensie/2772 ... 9%27s.html
Dettie
Geplaatst: 21 Jun 2009, 13:38
door Dettie
Kit met peren - Nele Reymen
Graz - Bart Moeyaert
heb ik ook niet gehad, nu is deze laatste ook geen debutant in mijn ogen.
Geplaatst: 21 Jun 2009, 15:28
door Marjo
Ik heb er buiten deze nog drie niet gehad.
Onland- Jan Schouten
De Maskilim- Menno Haaijman
Zonder uitgang- Katinka van der Kooij
Geplaatst: 21 Jun 2009, 23:07
door librije
In onze leesclub kiest elke deelnemer om beurten het te lezen boek. Dat levert best interessante boeken op. Boeken die je zelf niet zo snel zou kiezen. Dit boek werd vooral gekozen vanwege het thema, zei de deelnemer die het voorstelde.
Het boek is in 2008 verschenen (hij staat op nummer 11 van de debutantenlijst 2010) en er waren genoeg exemplaren aanwezig bij de Zeeuwse bibliotheken voor de andere leesclubleden om er een te kunnen lenen. (Dan zal het vast ook wel bij jou in de bieb aanwezig zijn.)
De uitgever heeft van de presentatie veel werk gemaakt, zie
www.veertigdagen.nl.